Menu


استعدادیابی: توانمندی استقرا


استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر - متمم محل توسعه مهارتهای من

آیا اگر در حوزه‌ی تولید قطعات پلاستیکی فعالیت می‌کنید و فرصتی برای بازدید از یک کارخانه‌ی بستنی‌سازی دست دهد، این بازدید را انجام می‌دهید؟ آیا این نوع بازدید‌های ظاهراً غیرمرتبط، تاکنون توانسته برای شما الهام بخش باشد؟ یا ترجیح می‌دهید کارخانه‌ها و کارگاه‌های مرتبط با صنعت خودتان را بازدید کنید؟

آیا تا به حال شده در خیابان، طراحی یک خودرو برای شما الهام بخش باشد و بتوانید از آن، برای بهبود کیفیت خدمات شرکت خود – که مثلاً در زمینه‌ی تولید چراغ مطالعه فعالیت می‌کند – ایده بگیرید؟

نسبت به ژورنال‌های خارجی که در حوزه‌ی طراحی دکوراسیون داخلی یا فضای بیرونی ساختمان‌ها عکس و مطلب منتشر می‌کنند، چه حسی دارید؟ آیا با نگاه کردن به آنها، حسرت می‌خورید که این امکانات در کشور ما کم است؟ یا اینکه این نوع نشریات می‌توانند برای شما الهام‌بخش باشند و شما  به شکلی، از ایده‌های آنها استفاده می‌کنید؟

نسخه‌ی کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم قابل مشاهده است. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به این صفحه مراجعه نمایید.

دن اریلی در کتاب حقایقی صادقانه درباره‌ی عدم صداقت می‌گوید: به کشیش گفتم، بر اساس تئوری‌های اقتصاد که من می‌فهمم، نمی‌توانم کارکردهای اعتراف کردن مردم در کلیسا را درک کنم. آمده‌ام که تو به من کمک کنی و سپس توضیح می‌دهد که: «اینکه بدانی بعداً باید اعتراف کنی،‌ هزینه‌های روانی گناه کردن یا قیمت تمام شده گناه را افزایش می‌دهد و البته به نظر می‌رسد که گناهکاران در این زمینه روی هزینه حساسیتی ندارند!».

این نوع نگاه کردن، شکلی از استعداد استقرا است. دانش آموختگان زیادی را در حوزه‌ی اقتصاد می‌توان یافت که بحث اعتراف در کلیسا را به هیچ شکل با نظریه‌های اقتصادی دانشگاهی خود مرتبط نمی‌دانند و نمی‌توانند بین این دو مفهوم، رابطه‌ای ایجاد کنند.

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

237 نکته برای استعدادیابی: توانمندی استقرا

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .