Menu


خطاهای شناختی: ترس از دست دادن و دام حفظ وضعیت موجود (۴)


تصمیم گیری و ترس از دست دادن - متمم - محل توسعه مهارتهای من

فرض کنید که مدیر شما، شما را به اتاق کار خودش صدا می‌کند و توضیح می‌دهد که می‌خواهد ۴۰۰ هزار تومان به حقوق شما اضافه کند (فرض کنیم حقوق شما آن قدر زیاد باشد که این عدد، نیازهای اولیه شما را تامین نکند و صرفاً معنای پاداش بدهد). حالا فرض کنید در همان شرایط که حقوق شما زیاد است و همه چیز خوب پیش می‌رود، بشنوید که مدیر شما در حال صحبت با مدیر منابع انسانی شرکت است و می گوید که می‌خواهیم از حقوق مدیران ارشد و میانی، مبلغی را (مثلاً ۴۰۰ هزار تومان!) کم کنیم.

فعلاً به دلیل این افزایش و کاهش فکر نکنید و یا اصلاً فکر کنید که مدیر خودرای و بی منطقی دارید که هر روز با یک ایده‌ی جدید تشویق مالی یا تعدیل مالی به سر کار می‌آید! شما به این مسئله فکر کنید که اگر رضایت شما از محیط کار، مثلاً ۸۰ از ۱۰۰ باشد، بعد از شنیدن خبر افزایش و خبرکاهش، این رضایت چقدر تغییر خواهد کرد؟ اگر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی رضایت شما را از ۸۰ به ۸۵ برساند. آیا کاهش ۴۰۰ هزار تومانی هم رضایت شما را از ۸۰ به ۷۵ کاهش خواهد داد؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که کاهش حقوق، نارضایتی بیشتری ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر، اگر شما با افزایش حقوق خود به یک میزان مشخص، ۵ واحد رضایت بیشتر را تجربه کنید، شاید با کاهش همان عدد از حقوق خود، ۱۰ واحد و حتی بیشتر احساس نارضایتی در شما ایجاد شود!

در حوزه تصمیم گیری، این پدیده را اجتناب از باختن یا ترس از دست دادن یا Loss Aversion می‌نامند. از جمله کسانی که برای نخستین بار این مسئله را به صورت جدی مطرح کردند، دانیل کانمن و همکارش ترسکی بودند.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

تمرین:

تبعات مثبت و منفی ترس از دست دادن در تصمیم‌گیری‌های روزمره ما چیست؟

تبعات مثبت و منفی ترس از دست دادن در تصمیم‌های مرتبط با سرمایه گذاری ما چگونه است؟

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری تصمیم گیری به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

225 نکته برای خطاهای شناختی: ترس از دست دادن و دام حفظ وضعیت موجود (۴)

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .