Menu


بازاریابی درونگرا و برند به عنوان ناشرقبلاً در متمم، در مورد بازاریابی درونگرا صحبت کردیم. اگر حرف‌هایی که در این زمینه مطرح شد را به خاطر ندارید، بد نیست قبل از مطالعه ادامه این مطلب، سری به نوشته‌ی بازاریابی درونگرا بزنید.

گفتیم که بازاریابی به شکل سنتی، فعالیت اصلی‌اش ایجاد وقفه در مسیر عادی زندگی ما بود. در حال دیدن فیلم بودیم و ناگهان وقفه‌ای در پخش فیلم ایجاد می‌شد و برایمان تیزر تبلیغاتی پخش می‌کردند.

در سمیناری شرکت کرده بودیم و به سخنرانان گوش می‌دادیم و در میانه برنامه، ناگهان سمینار متوقف می‌شد و می‌گفتند که می‌خواهند از حامیان سمینار قدردانی و تشکر کنند!

در حال رانندگی در اتوبان بودیم و بیلبوردی ذهن ما را منحرف می‌کرد و می‌دیدیم که یک برند خاص، یک محصول یا خدمت جدید را عرضه کرده است.

وجه مشترک کلیه شیوه‌های تبلیغاتی در بازاریابی سنتی، ایجاد وقفه در مسیر شنیدن و دیدن مخاطب بوده است. به همین دلیل، عنوان بازاریابی با متوقف کردن و ایجاد مزاحمت برای مشتری یا Interruption Marketing برای این شکل از تبلیغات به کار برده می‌شود.

Interruption_marketing_motamem

بازاریابی درونگرا یک حرف مهم برای ما دارد. آن حرف این است که مشتری امروز، خیلی دوست ندارد که تبلیغات، مزاحم روند عادی زندگی او بشود. امروز تنوع رسانه‌ها بسیار زیاد شده است و این قدرت مخاطب را افزایش داده.

زمانی تنها رسانه‌ی تصویری قدرتمند در کشور ما، صدا و سیما بود. اگر برای یک سریال ضعیف یک ساعته، نیم ساعت قبل و نیم ساعت در میان سریال تبلیغ پخش می‌شد و همه‌ی سخنرانی‌ها و برنامه‌های کم طرفدار هم قبل از سریال‌های تلویزیونی پخش می‌شدند، ما مجبور بودیم که به امید آن یک ساعت سریال، همه محتوای تبلیغاتی را تماشا کنیم. به این شیوه، تلویزیون و سایر رسانه‌ها، به ابزاری برای بازاریابی شرکت‌ها و برندها تبدیل شدند.

اما امروز، تلویزیون و رسانه‌های سنتی شبیه آن، حتی بدون تبلیغ هم، به سختی می‌توانند ما را وادار کنند که پای برنامه‌هایشان بنشینیم.

شبیه همین ماجرا در مورد روزنامه‌ها و سایر نشریات هم مصداق دارد. مخاطب امروز سخت‌گیرتر است و اگر احساس کند که فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی در رسانه ها، برای او ارزشی ایجاد نمی‌کنند، رغبت خود را به رسانه از دست خواهد داد.

مفهوم بازاریابی محتوا که قبلاً در متمم به آن پرداخته‌ایم، دقیقاً با همین فلسفه شکل گرفت. شاید با همین نگاه است که ست گادین، توضیح می‌دهد که:‌ «به نظر من، بازاریابی محتوا تنها شکلی از بازاریابی است که باقی مانده است و تاریخ مصرف سایر شیوه‌ها گذشته است».

امروز رقابت بین برندها بسیار بیشتر از گذشته است.عموم برندها، نیازهای اولیه مخاطب را برطرف می‌کنند.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استراتژی محتوا به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه استراتژی محتوا

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

28 نکته برای بازاریابی درونگرا و برند به عنوان ناشر

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : ابراهیم سلحشور

  باسلام

  این 4 مورد در مورد متمم هم مصداق دارد

  قابل جستجو بودن : در گوگل اکثر مطالب متمم در صفحه اول هستند
  قابل نقل بودن : من خودم همیشه مطالب متمم را برای همکاران نقل می کنم و توصیه می کنم که از مطالب متمم استفاده کنند
  حامی برند بودن : همیشه شعار متمم تولید محتوا به روز بوده است  که به نظر بنده همین گونه است.
  دائمی بودن : متمم یک قسمت به نام تقویم محتوا دارد که در آن به خوبی مشخص شده است که مطالب دائمی و منظم منتشر می شوند.

  باتشکر

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .