Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


این یک فلش نیست!


این یک فلش نیست

سنتی است که ماه‌ها در متمم در جریان است و هر بار، به بهانه‌ی تعدادی کارتون، دور هم می‌نشینیم و گپ می‌زنیم.

کارتون‌های این سری گفتگو درباره کارتون، از حوزه های مختلفی انتخاب شده‌اند.

از نگاه مفهومی به زمان، تا الگوی زندگی شهری و سبک زندگی دیجیتال.

مثل همیشه، منتظر هستیم تا حرف‌ها و نظرات شما را بخوانیم و امیدواریم، بحثی که دور این میز شکل می‌گیرد، برای همه‌ی ما حاوی نکات جدید و ایده‌های تازه باشد.

دسترسی کامل به این مطلب برای اعضای ویژهٔ متمم امکان‌پذیر است.
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه دوره هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۶۸ نظر برای این یک فلش نیست!

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : صدرا علی آبادی

  روزگاری معلم عزیزی داشتیم، برای درس علوم اجتماعی، در دوره دبیرستان، یک روز چند تصویر( به سبک همین مطالب کاتونی متمم) و روی دیتا نشان داد و گفت برگه در بیارید امتحان میخوام بگیرم. همه گفتن چیییی آقاااا؟ چرااا ؟ خبر نداده بودید؟ همه را ساکت کرد گفت همین که گفتم برگه ها رو در بیارید. با هزار نق و ناله آماده شدیم. بعد گفت : هرکس بدون هیچگونه تقلبی شروع کند برداشتش را از هر تصویر بنویسد. گفتیم: همین؟ گفت : همین. نفس راحتی کشیدیم. بعد که تمام شد برگه هارا جمع کرد.نقریبا ده دقیقه برگه هارا مرور کرد و دست آخر حدود ده برگه را جدا کرد. گفت بچه ها بیایید با هم بخوانیم. شروع کرد به خواندن. کاملا با زیرکی انتخاب کرده بود، اولین مورد پرت ترین برداشت از واضح ترین تصویر بود. صدای همه درآمد که نه آقا منظور تصویر چیز دیگری است و... . چیزی نگفت. تا شماره ده برایمان خواند. هر چه جلو میرفت با این که weird بودن بعضی برداشت ها کم نمیشد اما اعتراض ها کمتر میشد. بعد که تمام شد، شروع به صحبت کرد. خلاصه، مفید. "شما سی نفرید، هم کلاسی هستید، هرروز هم را میبینید، باهم آشنایید، با آزمون از بقیه غربال شده اید ، فاصله های برداشتتان از تصاویر را دیدید. جامعه تفاوت زیادی با کلاس شما ندارد، جز این که خوب هایش آزمون داده اند و رفته اند، روی درست بودن برداشت هایتان از محیط اصرار نداشته باشید و از آن مهم تر سعی نکنید آن را به دیگران تحمیل کنید."

  این یکی از معدود ساعات مفید درسی همیشه در ذهنم بود تا با مفهوم مدل ذهنی در متمم آشنا شدم و تونستم تجربه ای که معلم عزیزم بوجود اورده بود و رو علمی متوجه بشم.

  یکم هم از جملات بزرگان اگر قرض بگیریم میشه بگیم:
  هیچ مدلی در هیچ کجای دنیا درست نیست، حتا همین مدل. :)

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .