Menu


اولین شماره گاهنامه حاشیه یادگیری ارسال شد


قبلاً در مورد گاهنامه حاشیه یادگیری و اینکه چرا تصمیم گرفتیم حاشیه یادگیری را برای متممی‌های عزیز ارسال کنیم صحبت کردیم.

امروز اولین نسخه گاهنامه حاشیه یادگیری متمم، برای دوستانی که حتی برای یک بار در متمم کامنت گذاشته بودند ارسال شد. از این بعد گاه به گاه، با حاشیه یادگیری مزاحم شما خواهیم شد.

حاشیه یادگیری هم چیزی شبیه ایده متمم است. قطعاً‌ به تدریج ساختار و هویت خود را پیدا خواهد کرد. اما فعلاً‌ در مرحله نوزادی به سر می‌برد.

اگر در متمم کامنت دارید اما ایمیل حاشیه یادگیری را دریافت نکرده‌اید، لطفاً‌ در بخش پشتیبانی متمم پیغام بگذارید تا توسط دوستان ما پیگیری شود.

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    سیده مینا ، پوریا ، حسام نوجوان ، محمدرضا عصارزادگان ، رومینا لاهیجی

قوانین کامنت گذاری در متمم

57 نکته برای اولین شماره گاهنامه حاشیه یادگیری ارسال شد

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : محمدرضا شعبانعلی

  فرمایش شما کاملاً درسته. ما طبیعتاً کلمات رو در حد مورد نیاز برای گفتگو و ارتباط روزمره در نظر می‌گیریم.

  چنانکه لغت "دقت" هم که شما به کار بردید، میتواند فراتر از واژه دقت باشد و در حوزه‌ی دیگری مثلاً فیزیک کوانتوم، به چالشی جدی تبدیل می‌شود.

  اما به دلیل ناآشنایی خودم با فلسفه، یک خواهش نامربوط داشتم. اینکه اگر احیاناً توضیح ساده‌ای در مورد تفاوت علت و دلیل در فلسفه در حد فهم ما قابل ارائه است، برای من هم بنویسید.

  واقعیت اینکه من در فلسفه مدرن تفکیکی از این جنس ندیده‌ام و مکاتب دیگر را هم به صورت جدی نمی‌شناسم (در فلسفه‌ای که من می‌شناسم زنده و مرده بودن هم صرفاً یک بحث مبهم کلامی است و نه یک موضوع فلسفی).

  تنها چیزی که از فرهنگ خودمان به خاطر دارم چنین مواردی است:

  این که گویی این کنم یا آن کنم

  خود دلیل اختیار است ای صنم

  یا اینکه:

  آفتاب آمد دلیل آفتاب.

  که در هر دو مفهوم، واژه "دلیل" معادل Sign  و شاید به نوعی مرتبط با Reasoning به کار رفته به "علت" که معمولاً معادل Cause به کار می‌رود.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .