Menu


اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی (۴)


اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی

در درس‌های قبلی، به مرور برخی از رایج‌ترین اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی پرداختیم.

ابتدا مسئله دام افزایش فالور را مورد بررسی قرار دادیم. سپس در درس دوم، مواردی مانند تنوع محتوا و همچنین محتوای ناقص را مورد توجه قرار دادیم و در درس قبل هم، به حضور همزمان در شبکه های اجتماعی متعدد و خطاهایی که در اجرای این استراتژی به وجود می‌‌آید اشاره کردیم.

در این درس قصد داریم به بررسی مفهوم فرکانس حضور در شبکه های اجتماعی بپردازیم:

بسیاری از کسب و کارها، بدون هرگونه برنامه ریزی یا سیاست‌گذاری مشخص، پست‌ها و مطالب خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می‌کنند. توییتر یک شرکت فعال در صنعت انرژی، ممکن است در حالت عادی در هر هفته یک جمله را توییت کند. اما هنگام برگزاری یک نمایشگاه تخصصی، روزانه ده تا بیست توییت انجام دهد!

یک صفحه فروش مانتو در اینستاگرام، ممکن است در روزهای عادی، هفته‌ای چهار پست منتشر کند. اما همزمان با حراج فصلی، تعداد پست‌ها به چهار عدد در روز افزایش یابد.

محدودیت در دسترسی کامل به این مطلب

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود.

ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید.

شما با ثبت نام به عنوان کاربر آزاد، به درس‌های مختلفی (از جمله: استعدادیابی، سبک زندگی، هوش کلامی، افعال پرکاربرد انگلیسی، مهارتهای ارتباطی و پاراگراف فارسی) دسترسی پیدا خواهید کرد.

تمرین:

در هر یک از شبکه های اجتماعی که برای شما جذابیت دارد یا در آن بیشتر فعال هستید، یک یا دو اکانت موفق را معرفی کنید و توضیح دهید که فرکانس حضور هفتگی آنها حدوداً چقدر است.

اگر اکانتی را در ذهن دارید که فرکانس حضور نامطلوبی دارد (لطفاً بدون ذکر دقیق اکانت و صرفاً با توضیح کلی) برای ما بگویید که چه چیزی باعث شده که شما آن اکانت را ناموفق یا آزاردهنده بدانید؟

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    احمدرضا محمدی ، شکوفه ، محسن ، نیما ، محسن هدائی منفرد

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری شبکه های اجتماعی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه شبکه های اجتماعی

قوانین کامنت گذاری در متمم

60 نکته برای اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی (۴)

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : پرویز تنها

  سلام خدمت همه متممی های عزیز و تشکر از تیم عالی متمم

  این تمرین خوب  متمم باعث شد که من به یک سایت گزارش گیری خوب برسم و آمارهایی بگیرم که خالی از لطف ندونستم یک گزارش تنظیم بکنم برای دوستان متممی(و اینکه دو تا تمرین از درس های متمم رو یکجا انجام داده باشم) سایت : http://socialblade.com

  دوستان این سایت این امکان رو فراهم کرده که اطلاعات و آمار مربوط به یک اکانت رو در  شبکه های اجتماعی مختلف بررسی بکنید و البته امکانات زیادی هم داره که در ادامه برخی رو توضیح می دم.

  برخی از اطلاعاتی که از یک اکانت در این سایت میشه یدست آورد :

  رتبه در دنیا-تعداد فالورها و دنبال شونده ها- درجه - تعداد مدیای بارگذاری شده - نمایش همه اطلاعات در بازه های روزانه و ماهانه - نمایش نموداری آمارو ...

  اما از همه مهمتر امکان مقایسه سه اکانت با همدیگر به طور همزمان و همچنین پیش بینی رشد اکانت تا 5 سال آینده از امکانات خوب این سایته.

  من در جواب تمرین اول این درس قصد دارم این 4 تا اکانت  اینستاگرامی رو با هم مقایسه بکنم که خودم هم کمابیش از  دنبال کننده هاشون هستم.

  2 تا خارجی و 2 تا داخلی :

  instagram / natgeo   -  digikalacom / mrshabanali

   

  مدیا 30 روز اخیر      میانگین اضافه شدن فالوور روزانه      فالوور 30 روز اخیر    تعداد کل فالوورها     رتبه
  instagram                 1               96 m                6431522                       214,384                                  2,439
  natgeo                      13               30 m               3121125                        104,038                                 373
  digikalacom       23,421            94 k                  7356                                237                                       29
  mrshabanali       41,135             30 k                 4452                             186                                        58

  خب آمار بالا کاملا شفاف بود. اما توضیح کوتاهی عرض کنم
  هر چند تقریبا 4 اکانت انتخاب شده ام در حوزه های مختلف فعالند اما ین کار رو قصداً انجام دادم تا با رفتار کاربران در این 4 زمینه بیشتر آشنا بشوم.
  اما دو نکته برام جالب بود
  1- اینکه در آمار 100 اکانت برتر جهان هم مثل کشور ما، شاید بالای  90 درصد از اکانت های افراد مشهور همچون بازیگران و ورزشکاران قرار دارند.
  2-همونطور که می دونید در کشور ما و شاید بسیاری نقاط دیگر دنیا اهمیت مسئله آموزش و یادگیری بسیار کمتر از مسئله فروش  است
  این مسئله رو در تعداد فالوور های حال حاضر محمد رضا ی عزیز و دیجی کالا دیدیم ،
  نکته جالب دوم بر می گرده به آمار مقایسه ای و پیش بینی اکانت محمد رضا ی عزیز و  دیجی کالا
  جایی که پیش بینی های انجام شده تا سال 2020   نشان دهنده رشد قابل ملاحضه اکانت محمد رضا رو داشتند.

  گروه متمم موفق باشید

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .