Menu

گردهمایی توسعه مهارتهای فردی متممی ها
پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه از ساعت ۸:۲۹ تا ۱۹:۰۰ – مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی
استعدادیابی: تشخیص و تفکیک رنگها


استعدادیابی - تشخیص رنگها و تفکیک رنگها

در درس استعدادیابی، قرار شد که با هم به تدریج به مدل‌ها و ابزارهای متداول در سطح جهان،‌ برای سنجش استعداد‌ها بپردازیم. به عنوان یکی از نخستین مدل‌های مورد بررسی که به صورت گسترده در جهان مورد توجه است، مدل جانسون اوکانر را بررسی کردیم و تا کنون بخش‌های مختلف این مدل مانند استعداد تجسم فضایی و درک ساختارها،توانمندی استقراء، ایده پردازی، توانایی استدلال تحلیلی، قدرت تشخیص سریع نوشته‌ها، توانایی کار با اعداد و سیلوگرام و حافظه طراحی را مورد بررسی قرار دادیم.

در این قسمت به بحث تشخیص رنگها و تفکیک آنها به عنوان یکی دیگر از المان‌های استعدادیابی در مدل جانسون اوکانر می‌پردازیم.

شاید شما هم از جمله کسانی باشید که رنگها و بازی با آنها برای شما جذاب باشد. اگر مرد باشید شاید هنگام مشاهده خودروها، علاوه بر مشخصات فنی و امکانات، به رنگها هم توجه داشته باشید و بتوانید توضیح دهید که چه رنگهایی مثلاً مختص خودروهای بنز است. یا اینکه کدام خودرو را در خیابان با تنوع رنگ بیشتری مشاهده کرده اید و اگر زن باشید، دیدن یک لاک ناخن با رنگ جدید و متمایز که تا کنون کمتر به چشمتان خورده،‌ شما را هیجان زده کند.

از طرف دیگر کم نیستند افرادی که کوررنگ نیستند و از لحاظ فیزیولوژیک رنگها را می‌بینند. اما از لحاظ ذهنی، معمولاً به رنگها توجه نمی‌کنند. به خاطر دارند که مهمان دیروزشان کت و شلوار پوشیده بود یا لباس اسپرت. کفش راحتی داشت یا چکمه. اما رنگها آنها را هیجان زده نمی‌کند. معمولاً کسی که مدت طولانی بی علاقه به رنگها زندگی کرده باشد، ذهنش هم برای تشخیص و تفکیک رنگها هم انرژی کمتری صرف می‌کند.

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

دوستان عزیز، همانطور که می‌دانید یکی از معیارهای اصلی متمم در تعیین تقدم و تاخر تنظیم و انتشار مطالب، سلیقه دوستان متممی است. هر بار در موضوعی، یک نوشته‌ی جدید منتشر میشود، شمارنده‌ی همه‌ی نوشته‌های قدیمی‌تر مربوط به آن صفر می‌شود. سپس منتظر می‌مانیم تا دوستان علاقمند، آخرین مطلب منتشر شده را هم بخوانند و بررسی کنند و با کلیک کردن روی ‌آیکونی که در انتهای مطلب آمده است، اعلام کنند که پیگیر انتشار مطلب بعدی هستند. لطفاً با اعلام سلیقه‌ی خود در پایین هر درس، به گروه متمم کمک کنید که بیش از پیش در خدمت شما باشد.

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

192 نکته برای استعدادیابی: تشخیص و تفکیک رنگها

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .