Menu

ثبت نام مالی در گردهمایی توسعه مهارتهای فردی متممی ها

گردهمایی توسعه مهارتهای فردی، یک برنامه یک روزه‌ی اجتماعی - آموزشی از زیرمجموعه‌های برنامه آموزشی گروه متمم است که با هدف آشنایی بیشتر دوستان متممی با یکدیگر و نیز تبادل دانسته‌ها و آموخته‌هایشان، در بیست و ششم مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.استعدادیابی: سیلوگرام


استعداد یابی به شیوه جانسون اوکانر و سیلوگرام

در درس استعدادیابی، قرار شد که با هم به تدریج به مدل‌ها و ابزارهای متداول در سطح جهان،‌ برای سنجش استعداد‌ها بپردازیم. به عنوان یکی از نخستین مدل‌های مورد بررسی که به صورت گسترده در جهان مورد توجه است، مدل جانسون اوکانر را بررسی کردیم و تا کنون بخش‌های مختلف این مدل مانند استعداد تجسم فضایی و درک ساختارها، توانمندی استقراء، ایده پردازی، توانایی استدلال تحلیلی، قدرت تشخیص سریع نوشته‌ها و توانایی کار با اعداد را مورد بررسی قرار دادیم. در این قسمت به بررسی استعداد یادگیری زبان‌های خارجی یا سیلوگرام می‌پردازیم.

شاید با کسانی برخورد کرده باشید که یکی از تفریحات آنها، یادگیری زبان‌های دیگر است. کسانی که گویی استعداد خاصی در حوزه زبان دارند. پس از مسافرتی کوتاه، حداقل چند لغت و اصطلاح و جمله از آن شهر و کشور را فرا می‌گیرند.

مدتی طول کشید تا بنیاد جانسون اوکانر با تحقیق‌ها و آزمون‌های متعدد، به این قطعیت رسید که استعداد یادگیری زبان‌های دیگر، یک استعداد کاملاً مستقل است. وقتی می‌گوییم مستقل،‌ به معنای آن است که یک نفر ممکن است در همه استعدادها معمولی باشد و در این استعداد بسیار قوی. یا بالعکس در موارد دیگر قوی باشد اما در این مورد استعداد خارق‌العاده‌ای نداشته باشد.

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

به خاطر داشته باشید که استعداد سیلوگرام می‌تواند موجب تمایز شما شود. این روزها هر کسی مدرک MBA یا مدیریت بازاریابی یا رشته‌های مشابه را در دست دارد. اگر استعداد یادگیری زبان شما خوب است، شاید منطقی باشد که زبان چینی یا اسپانیایی یا فرانسوی یا هر زبان دیگری را هم بیاموزید.

حالا برای شرکتی که قصد دارد در چین یا آمریکای جنوبی یا فرانسه کار کند، شما یکی از ده‌ها گزینه نخواهید بود. حتی شاید تنها گزینه باشید! به هر رشته‌ی آکادمیک، اگر زبان دومی را بیفزایید، دنیای متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

181 نکته برای استعدادیابی: سیلوگرام

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .