Menu

گردهمایی توسعه مهارتهای فردی متممی ها
پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه از ساعت ۸:۲۹ تا ۱۹:۰۰ – مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی
استعدادیابی: نگاه به جلو


استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر و نگاه به جلو

در ادامه بحث استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر، می‌خواهیم در مورد استعداد نگاه به جلو یا Foresight با هم صحبت کنیم. اما قبل از هر چیز، این فایل را باز کنید و تمرین مربوط به آن را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که کل زمانی که برای این تمرین دارید، ۹۰ ثانیه است.

اگر درسهای قبلی سری استعدادیابی را در متمم مطالعه کرده باشید، احتمالاً الان احساس می‌کنید که این آزمون، از سری آزمون‌های استعداد Ideaphoria یا انسانهای لبریز از ایده محسوب می‌شود.

واقعیت این است که اتفاقاً زمانی که نخستین بار این آزمون توسط بنیاد جانسون اوکانر برای جنرال الکتریک طراحی شد، قرار بود یکی از ابزارهای سنجش آیدیافوریا باشد. اما نتیجه‌ی این آزمون، با آزمون‌های مربوط به انسان‌های لبریز از ایده، تفاوت داشت.

طبیعتاً بنیاد جانسون اوکانر، متخصص استعدادسنجی است و معنی دقیق «سنجش» این خواهد بود که به جای اینکه به دنبال توجیه تفاوت باشیم، به دنبال این باشیم که آزمایش جدید – که ظاهراً نتایج آن ارتباطی با آزمایش قدیمی ندارد – چه ویژگی‌های دیگری را پیش بینی می‌کند.

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

آزمون ساده‌ی Foresight، بهتر از سایر آزمونها، تا کنون توانسته‌ است میزان نگاه یک فرد به هدف‌های دوردست و انرژی او را برای هدف گذاری طولانی‌مدت و ممارست و پشتکار و نظم برای رسیدن به آن را پیش بینی کند.

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

234 نکته برای استعدادیابی: نگاه به جلو

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .