Menu


استعدادیابی: توانمندی در استدلال تحلیلی


استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر

در درس استعدادیابی، قرار شد که با هم به تدریج به مدل‌ها و ابزارهای متداول در سطح جهان،‌ برای سنجش استعداد‌ها بپردازیم. به عنوان یکی از نخستین مدل‌های مورد بررسی که به صورت گسترده در جهان مورد توجه است، مدل جانسون اوکانر را بررسی کردیم و بخش‌های مختلف این مدل را مورد بررسی قرار دادیم. در این قسمت می‌خواهیم بخش دیگری از مدل تحلیل استعداد جانسون اوکانر را بررسی کنیم که تحت عنوان استدلال تحلیلی یا Analytical Reasoning از آن نام برده می‌شود.

تا به حال پیش آمده که بخواهید یک مراسم بزرگ مثلاً یک سمینار یا یک عروسی یا یک جشن یا تاسیس یک شرکت را مدیریت و برنامه‌ریزی کنید و ندانید که باید از کجا شروع کرد؟ تا به حال پیش آمده که می‌خواهید نامه‌ای برای مدیر یا همکار یا همسر خود بفرستید و گلایه‌ی مختلف را در آن مطرح کنید، اما نتوانید تصمیم بگیرید و تحلیل کنید که چه روندی برای بیان این پنج مورد می‌تواند مناسب باشد؟

تا به حال پیش آمده که بخواهید یک کارگاه کوچک تاسیس کنید و انرژی و هیجان هم داشته باشید، اما دقیقاً نتوانید این پروژه را به چند قسمت کوچکتر تقسیم کنید و اولویت‌های مختلف را مشخص نمایید؟

احتمالاً کسانی را هم می‌شناسید (و شاید خود شما یکی از این افراد باشید) که بلافاصله همه را می‌نشانند. شروع به توضیح دادن می‌کنند و می‌گویند:

خوب! ببینید! ما الان شش مورد فعالیت اصلی داریم. دو مورد آنها را می‌توانیم همین الان شروع کنیم. منظورم جور کردن پول برای شروع کار و همینطور انتخاب کسی است که بتواند مدیریت این برنامه را تا آخر بر عهده بگیرد. بعد از اینکه تکلیف این دو مسئله معلوم شد…

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

حالا یک بار دیگر به خودتان فکر کنید. زمانی که جزوه‌های دانشگاهی شما روی زمین می‌ریخت و شماره صفحه هم نداشت، آیا جمع کردن و مرتب کردن صفحات برای شما یک چالش بود؟ اگر پنج کلیپ ویدئویی برای ارائه در یک سمینار داشته باشید، آنها را به دقت شماره‌گذاری می‌کنید یا اینکه ترجیح می‌دهید هر بار، در حضور مخاطبان، نگاهی سریع به مجموعه کلیپ‌ها بیندازید و کلیپ‌های مورد نظر خودتان را دوباره پیدا کنید؟

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

220 نکته برای استعدادیابی: توانمندی در استدلال تحلیلی

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .