Menu


استعدادیابی: توانایی خواندن سریع یا Graphoria


استعدادیابی Graphoria

در درس استعدادیابی، قرار شد که با هم به تدریج به مدل‌ها و ابزارهای متداول در سطح جهان،‌ برای سنجش استعداد‌ها بپردازیم. به عنوان یکی از نخستین مدل‌های مورد بررسی که به صورت گسترده در جهان مورد توجه است، مدل جانسون اوکانر را بررسی کردیم و بخش‌های مختلف این مدل را مورد بررسی قرار دادیم. در این قسمت می‌خواهیم بخش دیگری از مدل تحلیل استعداد جانسون اوکانر را بررسی کنیم که احتمالاً برای شما هم، خاطرات زیادی را تداعی می‌کند.

به روزهای درس و مدرسه فکر کنید. همیشه کسانی بودند که خیلی زود برگه‌های امتحانی را تحویل می‌دادند و کلاس را ترک می‌کردند. بخشی از آنها درس را بلد نبودند. اما در میان آنها کسانی هم بودند که واقعاً پاسخ همه سوالها را نوشته بودند و می‌رفتند!

مشکل ما این نبود که جواب سوال‌ها را از کجا می‌دانند و چگونه کامل و دقیق نوشته‌اند. مشکل این بود که آنها زمانی میرفتند که ما هنوز صورت سوال‌ها را نخوانده بودیم. حتماً هنوز هم برای شما این مسئله در محیط کار پیش می‌آید: وقتی که صورتجلسه‌ای بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود یا گزارشی که باید توسط همه خوانده شود، یا وقتی با همکاران همزمان از یک سایت خبری مطلبی را می‌خوانیم، یکی مطلب را خوانده و به دنبال ادامه‌ی آن است و دیگری هنوز در پاراگراف اول سرگردان است.

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

گرافوریا، به نظر یک فاکتور ساده است. کمتر کسی است که در زمان استخدام نیروی انسانی،‌ به آن توجه کند. اما اگر کمی تجربیات گذشته خود را مرور کنیم، می‌بینیم که توجه نکردن به این مسئله، تا چه حد می‌توانسته روی کارایی در محل کار و همینطور تنشی که به کارکنان وارد می‌شود، اثرات نامطلوبی داشته باشد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم

متمم چیست و چه می‌کند؟
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه استعدادیابی و شناخت توانمندی ها

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

254 نکته برای استعدادیابی: توانایی خواندن سریع یا Graphoria

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : چراغی

  با سلام
  در خصوص ارتباط سریع خواندن و چشم وحافظه و مغز یه نکته که واقعا خودم حس کردم براتون بگم.چند وقت پیش حس کردم چشمام گاهی تار می بینه ،دو لایه میبینه گاهی.رفتم دکتر تست کرد گفت چشمت یکم ضعیف شده ،عینک نوشت .گفتم نمیشه نزنم گفت نه گفتم خب کمی ضعیف شده آخه .گفت تازگیها حس نکردی حافظت ضعیف شده، گفتم شاید ولی چه ربطی به چشمم داره.گفت ببین مغز دو تا تصویر بطور همزمان از دو چشم دریافت می کنه و اونها را تطبیق می ده و تصویر نهایی را می سازه حالا اگه تصاویری که از دو چشم میگیره متفاوت باشن بخشی از قدرت مغز صرف اصلاح و شناسایی و تطبیق دو تصویر و در نهایت ساخت تصویر نهایی میشه.که اینکار باعث کندتر شدن عکس العمل و حافظه میشه و شاید شما متوجه نشید ولی تاثیر خودش رو میزاره. اگه چشمتون کمی ضعیف باشه و متوجه نشین شاید نتونید زیر نویس فیلم را سریع دنبال کنین چرا که مغز درگیر اصلاح و شناسایی تصاویر متفاوت از دو چشم میشه و شما نمی فهمید با عینک شما به مغز کمک کرده و وقتش را برا پردازش آزاد می کنید و سرعت شما بالا میره.نکته درستی بود که تست کردم گفتم شما هم حواستون به این موضوع باشه

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .