Menu


پلتفرم های اجتماعی و جایگاه آنها در استراتژی محتوای کسب و کارها


اهداف و انتظارات آموزشی متمم در این درس:
از دوستان متممی انتظار می‌رود در پایان این درس بتوانند:
  • مفهوم پلتفرم اجتماعی را تعریف کنند.
  • توضیح بدهند که چرا شبکه های اجتماعی صرفاً یکی از انواع پلتفرم های اجتماعی هستند و سایر انواع پلتفرم های اجتماعی چه هستند.
  • برخی از پلتفرم های رایج اجتماعی در ایران را که می‌توانند در استراتژی محتوای کسب و کارها مورد توجه قرار بگیرند نام ببرند.
social-platforms

شاید برای کسی که در فضای کسب و کار فعال نیست و از ابزارهای اجتماعی دیجیتال صرفاً به صورت تفننی استفاده می‌کند، چندان مهم نباشد که مثلاً تلگرام هم مانند اینستاگرام شبکه اجتماعی محسوب می‌شود یا خیر.

همچنین احتمالاً برای چنین فردی، اینکه شبکه ایرانی آپارات یک شبکه اجتماعی است یا یک پلتفرم اجتماعی، یک تفکیک پیچیده و بی‌نتیجه به نظر برسد.

اما برای کسی که می‌خواهد استراتژی محتوای کسب و کار خود را طراحی کند یا برای سازمان خود که یک سازمان بزرگ دولتی است، در مورد حضور یا عدم حضور یا شیوه‌ی حضور در شبکه های اجتماعی تصمیم بگیرد، مهم است که درکی عمیق‌تر و تخصصی‌تر از پلتفرم های اجتماعی وجود داشته باشد.

ما در این درس، به تعریف پلتفرم های اجتماعی می‌پردازیم و سپس شبکه های اجتماعی را به عنوان یکی از نمونه های پلتفرم های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پس از اینکه در این درس با این تقسیم بندی‌ها آشنا شدیم، در درس‌های آینده می‌آموزیم که دقیقاً هر سازمان یا شرکت یا کسب و کاری، چگونه می‌تواند از پلتفرم های اجتماعی با حداکثر کارایی و اثربخشی و به صورت ارزش آفرین استفاده کند.

پلتفرم های اجتماعی و تفاوت آنها با شبکه های اجتماعی

اجازه بدهید ابتدا تعریف پلتفرم اجتماعی آنلاین را مرور کنیم:

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

در درس‌های آینده خواهیم دید که این تفاوت‌ها باعث می‌شود، استراتژی محتوا برای شبکه های اجتماعی با پلتفرم های اجتماعی متفاوت باشد و حتی بسته به شرایط، تصمیم بگیریم که برخی از پلتفرم‌ها یا شبکه ها را از پورتفولیوی اجتماعی خود حذف کرده یا به آن اضافه کنیم.

[مطالعه بیشتر: پورتفولیو چیست؟]

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استراتژی محتوا به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

8 نکته برای پلتفرم های اجتماعی و جایگاه آنها در استراتژی محتوای کسب و کارها

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .