Menu


پرورش تسلط کلامی- نگاهی دقیق‌تر به کلمات(۲): توسعه و پیشرفت


پرورش تسلط کلامی - تفاوت توسعه و پیشرفت - اختلاف‌های ظریف کلمات

بیشتر عادت دارید کدام ترکیب را در گفتگوهای خود به کار ببرید: کشورهای پیشرفته یا کشورهای توسعه یافته؟

در زندگی برنامه ریزی‌های خود را با چه هدفی انجام می‌دهید؟ پیشرفت یا توسعه؟ چه چیزی در محیط کار می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد؟ اینکه جا برای پیشرفت شما در نظر گرفته نشده یا اینکه فضایی برای توسعه موقعیت شما وجود ندارد؟

ویل دورانت در کتاب لذت فلسفه‌ی خود با مرور تاریخ بشر و تغییراتی که در سبک و کیفیت زندگی‌اش به وجود آمده می‌پرسد: آیا پیشرفت واقعیت دارد؟ و توضیح می‌دهد که پاسخ به این سوال چندان ساده نیست. منظور او دقیقاً چه بوده؟ پیشرفت علم یا توسعه‌ی زندگی انسانها؟

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد فعال و کاربران ویژه متمم که حامی این پروژه هستند انجام می‌شود. کاربر آزاد فعال کسی است که حداقل بیست کامنت علمی با رعایت سیاست‌های کامنت‌گذاری متمم در این سایت داشته باشد. اگر هنوز کاربر آزاد متمم نیستند برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به این صفحه مراجعه نمایید. اگر علاقمند هستید که شما هم از متمم حمایت کنید می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید و به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید.

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری پرورش تسلط کلامی به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

156 نکته برای پرورش تسلط کلامی- نگاهی دقیق‌تر به کلمات(۲): توسعه و پیشرفت

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .