Menu


نکات مهم در مذاکره – چه زمانی مذاکره نکنیم (قسمت اول) – ویرایش ۲٫۰


اینکه بدانیم چه زمانی مذاکره نکنیم، یکی از نکات مهم در مذاکره است

عموماً در آموزش مذاکره آن‌قدر با ما در مورد اهمیت توافق و حصول به توافق و جستجوی راهکار برنده-برنده صحبت می‌کنند، که فراموش می‌کنند بگویند یکی از نکات مهم در مذاکره تشخیص زمانی است که مناسب است مذاکره نکنیم.

به همین علت، کسانی که درس مذاکره می‌خوانند و با دانش مذاکره آشنا می‌شوند، ممکن است دچار یک خطای جدی ذهنی شوند و احساس کنند همه چیز قابل مذاکره است و همیشه مذاکره کردن از مذاکره نکردن بهتر است و رها کردن مذاکره یا مذاکره نکردن یک ضعف محسوب می‌شود. در حالی که الزاماً چنین نیست.

یکی از نکات مهم در مذاکره این است که بدانیم چه زمانی مذاکره نکنیم

در این زمینه مثال کم نیست:

  • تنها هنر مدیر مالی، تامین و تزریق منابع مالی ارزان قیمت نیست. هنر مهم‌تر او، تشخیص شرایطی است که نباید منابع جدید به شرکت تزریق شود.
  • وظیفه‌ی یک مدیر پروژه هم، صرفاً به پایان رساندن پروژه به هر قیمت نیست. بلکه تشخیص شرایطی است که توقف پروژه ممکن است منطقی‌تر و سودمندتر از ادامه‌ی آن باشد.

حتی به شکل کلی‌تر هم می‌توان گفت:

تلاش و پشتکار و کوشش پیوسته برای دستیابی به یک هدف هم، به تنهایی ارزشمند نیست. نیمه‌‌ی دوم بازی، تشخیص شرایطی است که باید تلاش و کوشش و پیگیری هدف، متوقف شده و هدف جدیدی تعریف شود.

مذاکره هم تابع چنین قانونی است. یکی از نکات مهم در مذاکره تشخیص شرایطی است که نباید به سراغ مذاکره برویم یا اگر به سراغ مذاکره رفته‌ایم، مذاکره را متوقف کنیم.

شاید این داستان معروف را که مکس بازرمن در کتاب Negotiation Genius مطرح می‌کند شنیده باشید:

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

تمرین درس نکات مهم در مذاکره – چه زمانی مذاکره نکنیم

در زندگی شخصی یا شغلی خود، چه مثال‌های دیگری دارید که وارد بازی مذاکره شده‌اید و اکنون فکر می‌کنید که اگر به جای مذاکره به سراغ بازی‌های دیگر یا رفتارهای متفاوتی می‌رفتید، نتیجه‌ی بهتری می‌گرفتید؟

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری اصول و فنون مذاکره به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

59 نکته برای نکات مهم در مذاکره – چه زمانی مذاکره نکنیم (قسمت اول) – ویرایش ۲٫۰

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .