Menu


مهارت اسلایدسازی و پاورپوینت (درس ۵): نمایش اعداد


مهارت اسلایدسازی و پاورپوینت - متمم - محل توسعه مهارتهای من

زمانی که به بحث نمایش و اطلاع‌رسانی درباره اعداد می‌رسیم، یک قانون کلیدی وجود دارد: شفافیت. به خاطر داشته باشیم که نمایش اعداد به خودی خود، اهمیتی ندارد. اهمیت استفاده از اعداد وقتی است که به آنها معنای مشخصی بدهیم.

اکثر کسانی که در ارائه‌های خود از اعداد استفاده می‌کنند، درک درست و کاملی از جمله‌ی قبل ندارند. چقدر پیش آمده که در یک جلسه یا کلاس، یک نفر یک اسلاید بسیار پیچیده پر از اعداد مختلف را نمایش داده و پنج دقیقه هم در مورد آن اسلاید حرف زده و وقتی به سراغ اسلاید بعدی رفت، شما هیچ ذهنیتی از اسلاید قبلی نداشته‌اید؟

مشکل اینجاست که اسلایدها، معمولاً ابزار مناسبی برای نشان دادن اطلاعات حجیم و پیچیده نیستند. اگر قرار است مخاطب شما به طور خاص اطلاعات را بررسی کند و برای خودش آنها را تحلیل کرده و نتیجه‌گیری‌های خودش را داشته باشد، بسیار منطقی است که آن اطلاعات را به صورت مکتوب در اختیار او قرار دهید.

ریختن اطلاعات و اعداد و ارقام در داخل یک اسلاید، به خودی خود کار خوبی نیست. اگر به هر دلیلی باید اعداد و ارقام را در داخل اسلایدهای خود نمایش دهید، حتماً سه قانون زیر را رعایت کنید:

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد فعال و کاربران ویژه متمم که حامی این پروژه هستند انجام می‌شود. کاربر آزاد فعال کسی است که حداقل بیست کامنت علمی با رعایت سیاست‌های کامنت‌گذاری متمم در این سایت داشته باشد. اگر هنوز کاربر آزاد متمم نیستید برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به این صفحه مراجعه نمایید. اگر علاقمند هستید که شما هم از متمم حمایت کنید می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید و به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید.

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری آموزش پاورپوینت برای دانشگاه و کسب و کار به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

8 نکته برای مهارت اسلایدسازی و پاورپوینت (درس ۵): نمایش اعداد

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .