Menu


مهارت اسلایدسازی و پاورپوینت (درس ۶): طراحی اسلاید


presentation-design

فرض کنیم که موضوع ارائه‌ی خود را می‌دانیم و در مورد مخاطب خود به اندازه‌ی کافی فکر کرده‌ایم و در مورد داده‌ها و اطلاعاتی هم که قرار است در اسلاید‌های خود ارائه کنیم، تصمیم اولیه را گرفته‌ایم.

حالا سوال مهم این خواهد بود طراحی اسلاید‌ها چگونه باشد تا اطلاعات و داده‌های مورد نظر ما، به بهترین و اثر‌بخش‌ترین شکل ممکن، نمایش داده شده و مخاطب با صرف کمترین زحمت و انرژی، پیام مورد نظر ما را دریافت نماید؟

ارسال پیام توسط اسلاید، دقیقاً مانند شنیدن پیام‌ها از یک ایستگاه رادیویی است. حتی اگر خواننده‌ی مورد علاقه‌ی شما در حال اجرای برنامه باشد، صدای خیلی بلند رادیو یا صدای خیلی کم آن یا نویز روی صدا، می‌تواند باعث شود که تصمیم بگیرید از شنیدن صدای خواننده‌ی محبوب خود، صرف‌نظر کنید.

ما در طراحی اسلاید، گاه با انتخاب نامناسب فونت، رنگ، شلوغ‌کردن بیش از حد، ترکیب نامناسب متن و المان‌های بصری، آنقدر نویز و عوامل محیطی آزاردهنده ایجاد می‌کنیم که مخاطب- حتی به فرض علاقه به موضوع، ترجیح می‌دهد از توجه به ارائه‌ی ما صرف‌نظر کند.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

 

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری آموزش پاورپوینت برای دانشگاه و کسب و کار به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

10 نکته برای مهارت اسلایدسازی و پاورپوینت (درس ۶): طراحی اسلاید

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .