Menu


مشتری راغب: تولید Lead در بازاریابی و تبلیغات


مشتری راغب در بازاریابی

Lead یکی از اصطلاحات کلیدی در حوزه‌ی تبلیغات است. «Lead» در مورد کسانی به کار می‌رود که به هر روش، با محصولات یا خدمات سازمان ما آشنا شده‌اند و برای نخستین کسب اطلاع (و شاید در نهایت خرید) به ما مراجعه می‌کنند و در مورد محصولات و خدمات ما پرس و جو می‌کنند. از آنجایی که شاید ترجمه‌ی دقیقی برای این مفهوم وجود نداشته باشد، ما مشتریان Lead را «مشتریان راغب» می‌نامیم.

اگر چه ما در زبان فارسی از واژه‌ی «Lead» استفاده نمی‌کنیم. اما بسته به شرایطی که در آن قرار می‌گیریم از کلمات مختلفی برای بیان این منظور استفاده می‌کنیم. مثلاً مالکان یک فروشگاه پوشاک، در زبان محاوره‌ای خود می‌گویند: «اگر کمی تراکت در خانه‌ها پخش کنیم، پاخور فروشگاه زیاد می‌شود». در یک آژانس مسافرتی که برای تور‌های نوروزی خود، تبلیغ روزنامه‌ای داده است ممکن است این عبارت را بشنوید: «زنگ‌خور این آگهی خیلی پایین بود. کلاً روزی که آگهی دادیم ۳۰ نفر زنگ زدند و پرس و جو کردند». کسانی که در فضای آنلاین فعالیت می‌کنند توضیح می‌دهند که: «اگر در فلان سایت تبلیغ کنی، با وجودی که نسبتاً ارزان‌تر هم هست اما کلیک‌خور بیشتری دارد».

تبلیغات-مشتری راغب: تولید Lead در بازاریابی و تبلیغات

به عبارت دیگر Lead  چیزی بین مشتری بالقوه و مشتری قطعی است. 

کمپین تبلیغاتی و نقش آن در ایجاد مشتری راغب

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

به عنوان نمونه‌ای از مقایسه‌ی نرخ ترغیب و نرخ اقدام، می توانید نوشته‌ی «ایمیل مارکتینگ یا هرزنامه‌های انبوه» را بخوانید.

تمرین:

اگر شما صاحب مجله‌ای باشید که در این نوشته مطرح شد، برای کسب حداکثر نرخ ترغیب، کدام رسانه را انتخاب می کنید؟ چه پیامی را به مخاطب ارسال خواهید کرد؟ اگر نخستین شماره منتشر شده و فروش نرفته باشد، می‌توانید استراتژی پیشنهادی خود را برای حداکثر سازی نرخ ترغیب به فرض آنکه بخواهید برای مخاطب پیامک بفرستید، بیان کنید؟ اگر شش ماه تا انتشار نخستین شماره مانده باشد چه پیشنهادهایی برای افزایش نرخ ترغیب دارید؟

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری تبلیغات به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

53 نکته برای مشتری راغب: تولید Lead در بازاریابی و تبلیغات

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .