Menu


انواع محتوا چیست؟ (۲) – اینفوگرافیک ها و اسلایدها


انواع محتوا در استراتژی محتوا

انواع محتوا بحثی است که در قسمت قبلی این درس، آغاز کرده ایم. در آن درس، از میان انواع محتوا، بیشتر به فایلهای صوتی، فهرستها و به طور اختصاصی فهرست سوالات متداول  پرداختیم و نکات مختلفی را در مورد آنها مطرح کردیم. در اینجا به بررسی دو نوع دیگر از محتوا میپردازیم.

یکی از انواع محتوا که این روزها بسیار هم رایج شده است، اینفوگرافیک ها (Infographics) هستند. هنر اصلی اینفوگرافیک ها، به تصویر کشیدن اطلاعات است. قبلاً هم در متمم نمونه هایی از اینفوگرافیک ها را دیده ایم: از موارد ساده ای مانند مدیریت سهم نوشیدنی های روزانه یا نحوه توزیع مصرف چای و قهوه که در بحث چای و قهوه مورد استفاده قرار گرفت تا اینفوگرافی دلایل مرگ در قرن بیستم و یا اینفوگرافیک مربوط به الگوی مصرف ما ایرانی ها که ما از یکی از سایتهای دوست متمم که در زمینه اینفوگرافیک فعالیت میکند نقل کردیم.

اگر چه تعریف قطعی و دقیق از اینفوگرافیک وجود ندارد – همه آن را میفهمیم اما توضیح دادن آن چندان ساده نیست – به نظر میرسد بتوان گفت:

 هر نوع نمایش گرافیکی اطلاعات، با هدف کمک کردن به سیستم بینایی برای درک سریع تر اطلاعات (اعم از طبقه بندی داده ها، نمایش روند تغییرات، ساختار و الگوی توزیع اطلاعات) اینفوگرافی نامیده میشود.

در اینجا به بررسی برخی نکات در مورد استفاده از اینفوگرافیک ها به عنوان نوعی از محتوا میپردازیم:

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

* قانون طلایی بازاریابی محتوا را رعایت کنید. توصیه میشود که همیشه حداقل هفتاد درصد محتوایی که ارائه میدهید باید کاملاً خنثی و بدون جهت گیری مستقیم باشد.

اگر به تازگی یک ماده ی افزودنی یا Supplement تولید یا وارد کرده اید که به صورت قرص است و در داروخانه ها عرضه میشود و مثلاً کارکرد آن کاهش اشتها است و تصمیم دارید که برای تبلیغ و اطلاع رسانی آن یک مجموعه با ۳۰ اسلاید درست کنید و در سایتها و وبلاگها و بسترهای دیجیتال منتشر کنید، ترجیحا بیش از نه یا ده اسلاید را به صورت مستقیم به محصول خود اختصاص ندهید.

بیست اسلاید اول میتواند نکات آموزشی در مورد تغذیه و اشتها و تاثیر آن بر وزن و خواب و … و حتی معرفی بی طرفانه رقیبان شما باشد.

تمرین درس انواع محتوا چیست:

متمم قصد دارد بر اساس درسی که در قسمت اول انواع محتوا آموزش داد، فهرستی از سایتهای برتر ایرانی و خارجی عرضه کننده اینفوگرافیک منتشر کند.

لطفاً شما هم چنین سایتهایی را جستجو کنید و لینک آنها را در زیر این نوشته بیاورید. لطفاً به دو نکته توجه داشته باشید:

۱) اگر سایت اینفوگرافیک های فروشی دارد، صرفاً در صورتی لینک آن را ارائه کنید که تعداد قابل توجهی اینفوگرافیک رایگان داشته باشد.

۲) دقت کنید که سایت مورد نظر شما، اگر اینفوگرافیک های سایتهای دیگر را بازنشر میکند، حتماً نام و مشخصات مرجع اصلی را در اینفوگرافیکهای خود، داشته باشد و به سرقت محتوا نپرداخته باشد.

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استراتژی محتوا به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

27 نکته برای انواع محتوا چیست؟ (۲) – اینفوگرافیک ها و اسلایدها

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .